Viganj

Malebná rybářská obec s malým přístavem, která leží na západní části jižního pobřeží poloostrova Pelješac, 8 km západně od Orebiće. Nachází se v široké zátoce západně od mysu Sveti Liberan, na okraji úrodného zázemí, při Pelješacké transverzále.
Krásné přírodní zákoutí s dobrými podmínkami pro rekreaci a skvělými podmínkami pro windsurfing. Díky novému obchvatu přestala být tato vesnička zatížena obrovským provozem a stala se příjemným místem k užití si Chorvatska.

Doprava

V březnu 2022 se otevře nový most na Pelješac, který významně zkrátí cestu k nám autem. Stejně tak se v městě nachází přístav pro ty, kdo by cestovali po moři. Při cestě s trajektem je možná cesta skrz město přístav v městě Trpanj.

Zajímavosti v okolí

Chorvatskem procházela historie. To je z okolí městečka Viganj poznat. Zde je alespoň malý výběr toho, co můžete navštívit nebo zažít, během Vašeho pobytu u nás.

Korčula

Opevněné staré město s ulicemi uspořádanými do vzoru rybí kostry. Za vidění zde stojí např. katedrála Svatého Marka, palác benátských guvernérů nebo masivní opevnění.

Ston

Historické město, které kdysi bývalo hlavním městem Dubrovnické republiky vám může nabídnout jak svou bohatou historii, tak pohled na saliny staré tisíce let.

Údolí Neretvy

Dalším zážitkem může být návštěva údolí Neretvy, kde se krom přírody nachází i zavlažovací kanály, díky kterým je kraj zásobován čerstvým ovocem a zeleninou.

Sádky na pěstování mušlí

Krom míst, která můžete navštívit, nabízí oblast okolo Viganje i gastronomický zážitek v podobě čerstvých mušlí k ochutnání.

Surfařský ráj

Nakonec je zde něco i pro náruživé sportovce. Tento kraj je ideálním místem pro každého, koho láka surf, windsurf nebo třeba kiting. Stačí si jen půjčit prkno a vyrazit.